Десята конференція дослідників народної музики

07.04.2017 | 22:20

21–23 квітня 2017 року

у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка

відбудеться

Х Конференція Дослідників Народної Музики Червоноруських (Галицько-Володимирських) та Суміжних Земель,

приурочена 70-річчю професора Богдана Луканюка

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

П’ятниця, 21 квітня 2017 року

9:30 – Реєстрація учасників Конференції
10:30 – Офіційне відкриття Конференції
– Вітальні слова Ювілярові

Ранкове засідання

11:15 – Ірина Довгалюк, Юрій Рибак. Богдан Луканюк: організатор науки, педагог, учений.
11:45 – Алиса Тимошенко. Этническая музыка и композитор: об исканиях Богдана Луканюка.
12:15 – Christian Diemer. Borderlands. Representations of traditional identities in contemporary Ukrainian musical artefacts. Perspectives towards an dynamic ethnomusicological approach.
12:45 – Ігор Мацієвський. Відображення світобудови в музиці та просторовому мистецтві номадичних культур.
13:15 – Ольга Коломиєць. Основне коло методологічних питань етномузичних студій у дискурсах американських етномузикологів сучасності (за результатами дослідження 2015-2016 р. у Чиказькому університеті в рамках наукової програми імені Фулбрайта)

Денне засідання. ВІЛЬНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ

15:30 – Повідомлення:
(1) Римантас Слюжинскас. K постановке вопроса о классификации мелодий литовских (дзукийских) колядок методом слогоритмической типологии.
(2) Євген Єфремов. Наспів „жниво-голосіння” на київському Поліссі.
(3) Ірина Клименко. Географічні загадки силаборитмічного варіювання на слов’яно-балтському просторі або Пригоди 5-складника в межах обрядових формул ‹553› і ‹557›.
(4) Маргарита Скаженик. Тембрально-фактурні різновиди ранньотрадиційних наспівів середнього та нижнього Поросся.(5) Ярема Павлів. Гуцульський скрипаль Іван Соколюк – репрезентант традиційної музики села Брустури (творчий портрет народного музиканта).
(6) Айтолкын Токтаган. Вторая мировая война в творчестве Дины Нурпеисовой.

Субота, 22 квітня 2017 року

Ранкове засідання

10:00 – Лариса Лукашенко. Традиційна пісенна культура Північного Підляшшя: до дефініції понять „пограниччя”, „маргіналія”.
10:30 – Кутырова-Чубаля Галіна. Папрыпяцце – зона ўзаемадзеяння антыподаў песенных форм-канцэптаў: сiметрыя i тыраднасць.
11:00 – Олег Смоляк. Ладозвукорядні модуси в щедрівках Західного Поділля.
11:30 – Олександр Терещенко. Наддністрянський (українсько-молдавський) новорічний обряд „оранки”. Нотатки про діахронне й синхронне у фольклорі та синтетичну природу усної традиційної культури.
12:15 – Галина Тавлай. О музыкально-типологических параллелях в свадебной обрядовой песенности белорусско-польского пограничья.
12.45 – Віра Осадча. Інтонаційна активність пісенної традиції і сучасні форми побутування слобожанської лірики.
13.15 – Александр Ромодин. Становление творческой личности в традиционной культуре.

Денне засідання

15:15 – Вікторія Ярмола. Крутак у західнополіській інструментальній традиції: матеріали до вивчення.
15:45 – Надія Супрун-Яремко. Поляницький скрипаль Павло Тимóфій.
16:15 – Богдан Яремко. Сучасне бачення проблем музичної етнопедагогіки.
17:00 – Раїса Гусак. Музично-інструментальна архаїка в сучасній культурі України. Варган.
17:30 – Віра Мадяр-Новак. Ансамблеве музикування на дримбах у селі Драгово Хустського району.
18:00 – Підсумки Десятої Конференції Дослідників Народної Музики Червоноруських (Галицько-Володимирських) та Суміжних Земель (Львів, 2017)
– Перспективи етномузикознавчих конференцій в Україні

Неділя, 23 квітня 2017 року

Львівська обласна філармонія (камерна сцена), вул. Чайковського, 7

15:00, 18:00 – Етнографічний концерт „Гуцульські троїсті музи́ки” за участю космацької капели у складі: Петра Мохнáчука (сопілка), Василя Кни́шука (скрипка), Михайла Дзвíнчука (цимбали).

Модератор проекту та ведучий концерту – Ярема Павлів.

Детальна інформація про Конференцію, програма і матеріали – на офіційній сторінці Конференції (перейти на сторінку).