Гостьові лекції для студентів-арабістів

11.06.2018 | 15:39

Гостьові лекції для студентів-арабістів

За сприяння декана філологічного факультету Святослава Пилипчука та на запрошення викладача арабської мови Ірини Мартиняк 8 червня кафедру сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича відвідали доктор Юсуф Шахаде з Кракова (Польща) та письменник Нідаль Хаммад з Осло (Норвегія), які прочитали студентам ФЛА-21 дві дуже цікаві лекції з арабської літератури та мови. Обидва гості мають палестинське коріння. Доля закинула їх далеко від батьківщини, але патріотизм та туга за рідним краєм не покидає їх у творчості. Так у своїх трьох опублікованих книгах письменник Нідаль Хаммад описує непросту долю палестинського народу, ділиться власними спогадами та переживаннями. До слова, доктор Юсуф Шахаде, окрім того, що викладає арабську мову та літературу в Ягеллонському університеті, також є творчою особистістю. У світ вийшло декілька його поетичних збірок і перекладів. Під час зустрічі студенти мали можливість ознайомитися з їх книгами, які тепер доступні у бібліотеці кафедри.

Володіючи арабським поетичним та прозовим словом, обидвом лекторам було зовсім не складно спілкуватися доступною літературною мовою зі студентами другого курсу. Пан Юсуф Шахаде розказував про стилі арабської поезії, походження та значення арабських цифр. Гості говорили про діалектні особливості, наводили цікаві та веселі приклади, пояснювали правила ділового листування арабською мовою. Студенти мали можливість практикувати арабську мову у невимушеній та дружній атмосфері, спілкуючись з її носіями та ставивши їм запитання.