Новий фольклористичний випуск філологічної серії Вісника Львівського університету

29.06.2018 | 12:45

Побачила світ електронна версія 66 випуску Вісника Львівського університету (Серія філологічна) – Вісник Львівського університету. Серія філологічна. Львів, 2017. Випуск 66 [Українська фольклористика].

Випуск 66 “Вісника Львівського університету” представляє результати спільного проекту Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси і Лабораторії фольклорис­тичних досліджень, націленого на комплексний аналіз і висвітлення теоретико-методологічних і пошуково-прикладних аспектів документування фольклорної традиції в історико-культурній перспективі. У публікаціях авторів порушено широкий спектр проблем фольклористичного до­кументування у площинах фіксації й архівування фольклорних матеріалів: створення архівних документів, організація архівних фондів, оперування цифровими аудіовізуальними документами, зберігання документів на історичних носіях, налагодження доступу до архівних матеріалів, розробка пошуково-систематизаційних інструментів для оптимізації дослідницької праці. Основний розділ збірника становлять статті, які розкривають історію, напрями діяльності й напрацю­вання сучасних осередків дослідження й архівування фольклору яв в Україні, так і закордоном.

Електронну версію випуску підготував і розмістив доцент Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Андрій Вовчак.

Випуск розміщено на новій інтернет-сторінці Вісника Львівського університету, яку створено на базі програмного забезпечення Open Journal Systems (OJS, Відкриті журнальні системи). Open Journal Systems — програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом для ведення рецензованих журналів, створених за “Проектом загальнодоступних знань”.

Суттєва перевага нової інтернет-сторінки Вісника – наявність інструментів для полегшення індексації публікацій у пошукових системах (наприклад, у Google Академія та PubMed Central), ведення статистики (наприклад, статистики цитувань), формування звітів тощо.

Андрій Вовчак