Щорічний франкознавчий форум

11.10.2017 | 08:22

6 жовтня 2017 року у Львівському університеті відбулася ХХХІ Щорічна наукова франківська конференція «”Сил твоїх безмірність…”: міждисциплінарність сучасного франкознавства», на яку зголосилося близько восьми десятка учасників з усієї України. Були представлені Інститут Івана Франка НАН України, університети Дрогобицький імені Івана Франка, Прикарпатський імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ), Східноєвропейський національний імені Лесі Українки (Луцьк), Рівненський гуманітарний, а також Львівський музей Івана Франка, Музей Івана Франка у Криворівні та інші наукові осередки.

Зі вступним словом звернулися до учасників заходу проректор Університету професор Ярослав Гарасим та декан філологічного факультету Святослав Пилипчук.

На пленарному засіданні прозвучали роздуми над ремінісценціями асоціативно пов’язаних поетичних образів листка, вітру й людської душі у Франковій творчості та світовому письменстві, теоретичні міркування про алегорію як техніку прочитання поезій Каменяра, історико-біографічні спостереження над особистими і творчими стосунками Франка та Михайла Павлика, застереження не обмежувати вузькими стереотипами поетичний образ великого митця, котрий ніколи не вдавався до поділу чи протиставлення людей за етнічними, расовими, релігійними, мовними або культурними ознаками, а скрізь спонукає читача до оцінки персонажів на етичному ґрунті: чесний громадянин чи негідник, людина працьовита чи нероба, вдумлива чи нерозумна, щедра чи скнара.

Відповідно до заявленої в назві конференції проблеми міждисциплінарності тематика виступів на секційних засіданнях була надзвичайно різноманітною й охоплювала не лише літературні, а й мовознавчі, філософські, історичні, політичні, культурологічні аспекти Франкової спадщини.

Якщо минулорічний Міжнародний конґрес «Іван Франко: Я єсть пролог…» (до 160-річчя від дня народження) підбив підсумки попереднього десятиліття, то ХХХІ Щорічна конференція, продовживши плідні наукові традиції, започаткувала, безумовно, новий етап у розвитку франкознавчої галузі.