Студенти-словакісти про літній семестр у Братиславі

14.12.2017 | 16:12

У 2015 році ми вступили до Львівського національного університету імені Іванка Франка на кафедру слов’янської філології імені проф. Іларіона Свєнціцького, вибравши своєю спеціальністю словацьку мову і літературу. Не знаючи жодної словацької фрази тоді, зараз ми легко можемо порозумітися з будь-яким словаком. Викладачі нашої кафедри доц. Гілецька Зоряна Ігорівна та ас. Пришляк Ольга Іванівна мотивували і надихали вивчати нас цю мову. І хоча спершу було важко, завдяки нашим старанням ми отримали можливість побачити “словацьке” на власні очі.

Літній семестр 2017 року ми провели у Братиславі (Університет ім. Яна Коменського) у рамках стипендіальної програми Studia Academica Slovaca. Європейська система навчання була для нас новою і незрозумілою, але завдяки професійній команді викладачів, що спеціалізуються на викладанні словацької мови іноземцям, ми з легкістю адаптувалися та підвищили свій рівень знання мови. Окрім інтенсивної навчальної програми, ми мали можливість подорожувати “країною замків” у рамках курсу Екскурсії по Словаччині, а також відвідати багато визначних місць і культурно-освітніх осередків. Цей семестр мотивував нас навчатися та ще більше закохав у культуру й традиції країни, чию мову ми вивчаємо. Країна європейських поглядів і привітні, завжди готові допомогти люди, викликають бажання повертатися в Словаччину знову. Незабутні враження, нові друзі та безцінний досвід – ось чим стало для нас навчання закордоном. Ми дуже вдячні ЛНУ імені І. Франка, зокрема кафедрі слов’янської філології імені проф. Іларіона Свєнціцького, за можливість отримання нового досвіду й підвищення своєї кваліфікації.

Студентки 3 курсу Ольга Козовська та Ольга Побережник