Наукова конференція "Метафізичний спектр українського письменства XI–XVIII століть"

Дата проведення: 03–04.05.2017
Місце проведення: Львівський національний університет імені Івана Франка

Шановні Колеги!

Кафедра української літератури імені академіка Михайла Возняка
Львівського національного університету імені Івана Франка

запрошує Вас до участі в науковій конференції на тему:

«Метафізичний спектр українського письменства XI–XVIII століть»,

яка відбудеться 3–4 травня 2017 року
(за адресою: Львів, вул. Університетська, 1, філологічний університет)

Мета конференції – дослідити особливості проявлення метафізичної проблематики у давніх і ранньомодерних творах української літератури: осмислення першопричин буття, повноти й таїнства Об’явлення у Творінні й у Слові, присутність понаддосвідного знання в морально-практичному досвіді, нормативні й дескриптивні характеристики, які стосуються Божественної Субстанції та її причинно-наслідкової ролі в історії світу й людини. Очевидно, що ці та інші проблеми по-різному заломлюються в жанровій структурі твору, що впливає на межу між нематеріальною, невидимою сутністю та формами інтелектуального й чуттєвого сприйняття. Власне початково ми орієнтуємося на метафізичні виміри жанру, на образ світу й людини з перспективи Божого Задуму, на співвідношення Слова Божого й слова людського в наративних стратегіях зазначеного періоду, а все решту – викристалізується в процесі наших спільних зусиль.

Просимо надсилати свої теми до 20 березня 2017 року на адреси ukr.lit.lnu@gmail.com, bohdanakrysa@gmail.com,
зазначивши науковий ступінь, місце праці, посаду, телефон, поштову адресу.

З повагою Богдана Криса