Десяті Колессівські читання (приурочені до 150-ліття з часу виходу збірника “Історичні пісні українського народу” Михайла Драгоманова)

20.09.2025 | 17:16

31 жовтня 2025 року Кафедра української фольклористики імені академіка Філярета Колесси планує провести Десяті Колессівські читання, приурочені до 150-ліття з часу виходу збірника “Історичні пісні українського народу” Михайла Драгоманова.

Офіційна інтернет-сторінка Десятих Колессівських читань

 

На цьогорічних Колессівських читаннях пропонуємо обговорити такі питання:

  • фольклористична спадщина Михайла Драгоманова;
  • війна Росії проти України: досвід, свідчення, оповідь;
  • сучасна війна Росії проти України в усних, писемних та аудіовізуальних текстах;
  • збирання, систематизація й архівування польових фольклорних матеріалів;
  • мультидисциплінарність у дослідженнях традиційної культури;
  • аналіз фольклорних текстів;
  • актуальні проблеми сучасної фольклористичної текстології;
  • питання наукової едиції фольклорної спадщини.

 

Для виступів у Читаннях організаційний комітет запрошує дослідників з України і зарубіжжя. Засідання, дискусії та форум Читань відкриті для усіх зацікавлених.

Читання відбудуться в онлайн-форматі на платформі Zoom.

Мова Читань – українська, англійська.

Регламент виступу: 30 хвилин, з яких 20 хвилин – власне виступ разом з ілюструванням, 10 хвилин – запитання й обговорення доповіді.

Для участі у Читаннях необхідно до 10 жовтня 2025 року подати заявку на електронну адресу оргкомітету (kolessa.chytannya@gmail.com).

Заявку на участь у Читаннях можна завантажити за посиланням.

Інформаційний лист Десятих Колессівських читань (завантажити).

 

Історія Колессівських читань

Оргкомітет