«Mрійниця, яка залишила нам по собі найпрекрасніший світ» (до 100-річчя від дня народження Вішні Стахуляк)

25.05.2026 | 14:03

22 травня 2026 року Музей Історії Львівського національного університету імені Івана Франка гостинно відчинив свої двері для учасників Круглого столу, приуроченого 100-річчю від дня народження класика хорватської дитячої літератури Вішні Стахуляк (1926 – 2011). Захід відбувався в межах XXXIII Славістичного колоквіуму і продовжив традицію Круглих столів з вивчення проблем дитячої літератури, які відбуваються у Львівському національному університеті імені Івана Франка з 2018 року.  Модерували зустріч професор катедри слов’янської філології імені проф. І. Свєнціцького Людмила Васильєва та доцент Ольга Кравець. 

З вітальним словом до учасників Круглого столу звернувся заступник декана філологічного факультету з наукової роботи Олександр Моторний. Він зазначив, що вже вкотре Круглий стіл скликає на живу зустріч-діалог дослідників дитячої літератури, в чому і його особлива приваба.  

Роботу круглого столу розпочала титульна доповідь-презентація про знамениту хорватську дитячу письменницю Вішню Стахуляк, яку виголосила професор катедри слов’янської філології Людмила Васильєва. Учасники Круглого столу мали нагоду запізнатись з творчістю однієї з найпопулярніших письменниць Хорватії минулого століття. Звучали також фрагменти казкових оповідань Вішні Стахуляк у виконанні студенток ОП «Хорватська мова та література» Марти Клименюк та Уляни Кривко. 

На Круглому столі виголосила доповідь завідувач катедри зарубіжної літератури та полоністики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Галини СабатІлюстрування казок Івана Франка в українському культурному просторі»). А виступ доцента цієї ж катедри Ганни Іваночко («Сучасна дитяча література в мистецькому вимірі») супроводжувався виконанням авторських пісень під звуки гітари. 

Із доповідями виступали також Доцент катедри слов’янської філології імені проф. І. Свєнціцького Ольга Кравець та студенти катедри слов’янської філології 4 курсу бакалаврату і 1 курсу магістратури різних ОП: Уляна Кривко, Анна Голубінка, Олександр Сипа, Марта Клименюк, Таїсія Кузьменко та Катерина Рязанцева. Свої виступи студенти оформили презентаціями-промоціями дитячих книжок та видавництв.

На завершення роботи Круглого столу відбулася презентація книги Іван Франко. Казки зі збірки «Коли ще звірі говорили» / упорядкування, передмова Галини Сабат; ілюстрації Ірини Олійник (Дрогобич. Пóсвіт, 2025. 36 с., іл. (Серія «Казки Івана Франка». Вип. 1).

Автор тексту: Доцент Ольга Кравець
(ред.)