Навчальна дисципліна про українське суспільство: апробація результатів досліджень магістрів та бакалаврів ОП «Прикладна лінгвістика» на XXIII Всеукраїнській науковій конференції молодих філологів «VIVAT ACADEMIA»

14.04.2025 | 12:01

11 квітня 2025 року магістри першого року навчання підготували разом зі студентами-бакалаврами  круглий стіл на тему « Мова – український соціум – війна: лінгвістичні показники взаємодії».
На пленарному засіданні конференції питання успішно обговорювали Федорів Діана, тема «Культурно-історична характеристика ромської спільноти як передумова дослідження функцій та стандартизації мови ромів в українському соціумі»;
Мрак Катерина
, «тема «Суспільно-політичні, культурні та наукові заходи з метою відродження функцій кримськотатарської мови як мови корінного народу України»;
Луньо Марта, тема «Європейська хартія регіональних мов або мов меншин в Україні: особливості аналізу в працях зарубіжних  соціолінгвістів»;
Костельна Ліля, тема «Статус мов і  їх захист у державах – членах Європейського Союзу: досвід  Румунії, Словаччини, Швеції та Хорватії».
Усі питання круглого столу пов’язані із курсом «Створення текстового контенту з проблем взаємодії мови та суспільства» (викладач професор Галина Мацюк), на якому студенти  вчаться творити експертні тексти для власних соціолінгвістичних блогів.

Тематично розширили питання круглого столу доповіді бакалаврів, студентів 3-го курсу, які висвітлили  впливи війни на мову.
Світлана Мариняк повідомила результати   дослідження теми «Від псевда до позивного: порівняльна характеристика неофіційних імен українських захисників ХХ і ХХІ століть»,
Олена Ковальська – теми  «Перейменування населених пунктів в Україні:  Червоноград-Шептицький». 

Магістри і бакалаври відповіли на питання слухачів. Усі висвітлені на круглому столі результати  –  це  результати  досліджень магістрів і бакалаврів  про мову і  український соціум у час російської війни проти України.