Студентки діляться досвідом навчання у Хорватії

03.05.2022 | 12:13

Третій місяць триває війна в Україні. Третій місяць значна частина нашої спільноти перебуває за межами України, навчаючись та допомагаючи рідній державі з-закордону. Сьогодні про своє навчання в Осієцькому університеті імені Йосипа Юрая Штросмаєра розповідають студентки-хорватисти філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка – Рутенія Галич, Юлія Клапач, Ілона Лев, Анастасія Одноріг та Вікторія Юхимчук.

«Осієцький університет імені Йосипа Юрая Штросмаєра був радий нас привітати і забезпечити усім, чого потребує іноземний студент. Навчаємося ми разом зі студентами хорватської філології другого курсу, які є носіями хорватської мови», – розповідають студентки Університету.

«Викладачі та студенти завжди раді допомогти і зробити все можливе, щоб ми почували себе затишно у чужій країні, та якомога легше інтегрувались у місцеве студентське життя. Викладачі шукають засобів «оживити» пари, часто залучаючи нас до активної діяльності. Ми проводимо психологічні тести, щоб не бути напруженими, виконуємо творчі завдання з хорватської літератури. Окрім вивчення місцевої культури, ми з колегами також готуємо доповіді про Україну, розвиток нашої мови та культури. Нас часто запрошують на різні конференції, та пропонують взяти в них участь», – діляться хорватистки, зазначаючи, що Анастасія Одноріг, до прикладу,  виступала на заходах з нагоди 130-ої річниці Івo Андріча.

У перші тижні перебування дівчат у Хорватії, їм запропонували поїхати у Загреб, де вони змогли відвідати Національну університетську бібліотеку Загреба, яка вразила своєю масштабністю, сучасним дизайном та підходом до роботи з читачами та історією. Неабияк вразило студенток те, що на власні очі змогли побачили колекцію цінних пам’яток старослов’янської писемності.

«Ще в перші тижні перебування в Осієку ми почали активно включатися в життя міста й Університету. 27 березня, зокрема, відбувся мітинг на підтримку України, організований українцями, які вже деякий час живуть у Хорватії. На зборах був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Хорватії Василь Кирилич та представники місцевої влади. На мітингу лунали українські пісні, а під час виконання гімну, важко було стримати сльози… Після заходу всі організованою колоною попрямували до Греко-Католицької Церкви Христа Царя (Krista Kralja), де відбулося богослужіння», – пригадують дівчата.

«Ми дуже вдячні Осієцькому університету за гостинність у такий нелегкий час, за можливість зануритися в життя і культуру країни, мову якої ми обрали своєю спеціальністю», – завершують розповідь студентки-хорватистки, висловлюючи щирі надії на якнайшвидшу перемогу України!

До слова, активною волонтерською діяльністю з перших днів російського вторгнення займаються викладачі-хорватисти – працівники кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Львівського національного університету імені Івана Франка. Їхня волонтерська діяльність спрямована здебільшого на перекладацькі ініціативи, проте працівники кафедри також активно взаємодіють зі засобами масової інформації Хорватії, адже дуже важливо сьогодні розповідати правду і доносити до світової спільноти різними мовами інформацію щодо ситуації в Україні.

Разом переможемо!

Пресцентр за матеріалами філологічного факультету
Фото героїв публікації

джерело