Відкрита лекція професора Олени Галети в Українському науковому інституті Гарвардського університету

20.03.2023 | 21:34
У середу, 22 березня 2023 року, в Українському науковому інституті Гарвардського університету відбудеться відкрита лекція професора кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету Олени Галети на тему “Інтелектуальна історія ХХ століття: щоденник Юра Меженка як особистий проєкт та історична проєкція”.
Щоденник Юра Меженка, який від 1950-х років вважався втраченим, містить записи з 1919 по 1926 рік і відображає тогочасне українське культурне життя, а також особисте життя автора, одного з найвизначніших літературних критиків та бібліографів цього періоду. Написаний із метою зафіксувати та зберегти для історії значущі процеси й постаті української літератури у час революційних перетворень, цей документ містить унікальні свідчення про радикальні зміни інтелектуального ландшафту і повсякденного життя, про формування літературних спільнот і нову ідею літературної творчості, про розбудову інституцій, а також про особисті переживання й емоції, тісно переплетені з історичними подіями та обставинами.
Дослідження цього документа дозволяє прослідкувати появу і втілення творчих задумів, пошуки теоретичних підходів, авторські літературно-критичні зацікавлення, й водночас розкриває механізми формування культурної ідентичності, відчуття приналежності чи, навпаки, витіснення окремих поколінь та творчих спільнот у контексті історичної епохи.
Докладніше про подію: https://huri.harvard.edu/event/haleta-2023