“392 Days of War and Words”: Олена Галета

30.03.2023 | 21:29
23 березня 2023 року під егідою кафедри слов’янських мов та літератур Гарвардського університету відбулися відкриті читання англомовних перекладів творів українських письменників, які з’явилися від початку війни росії супроти України. Професорка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Олена Галета, яка виступила співорганізаторкою події, наголосила у вступному викладі, що кількість художніх висловлювань значно зросла від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2023 року, розкриваючи водночас потужну здатність української літератури до реакції й рефлексії в умовах масового насильства. Доповідачка проаналізувала знакові зміни у поетичному мовленні від 2014 року, які засвідчили психологічну й антропологічну глибину потрясіння, викликану позалюдським і нелюдським досвідом, а також зусилля літератури, змушеної вчитися говорити наново, відстоювати людську гідність та відновлювати людську спільноту, об’єднану спільним досвідом та уявою.
У виконанні викладачів і студентів Гарвардського університету звучали твори Артема Чеха, Любові Якимчук, Ірини Шувалової, Лесика Парасюка, Ії Ківи, Галини Крук, Елли Євтушенко, Катерини Калитко, Олафа Клеменсена, Володимира Діброви, Оксани Савченко. Знайомство англомовних читачів із сучасною українською літературою продовжуватиметься у вигляді серії онлайн-розмов студентів Гарварду з українськими авторами, які були підготовані у межах курсів проф. Олени Галети.