8.10.2021 року відбулась зустріч студентів-тюркологів із Міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу

08.10.2021 | 18:53

8 жовтня 2021 року у рамках робочого візиту до Львова Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу завітав до Львівського національного університету імені Івана Франка, де зустрівся з Ректором Університету Володимиром Мельником та студентами і викладачами філологічного факультету.
Ректор подякував Міністрові за візит і наголосив на важливості поглиблення співпраці між Україною та Республікою Туреччина у сфері розширення контактів між закладами вищої освіти та організації програм академічної мобільності для студентів та викладачів. «Співпраця Львівського університету та закладів вищої освіти Туреччини є надзвичайно плідною, і ми бачимо, що з кожним роком зростає кількість студентів Університету, які прагнуть вивчати турецьку мову та пізнавати турецьку культуру”, — наголосив Володимир Мельник. Відзначивши вагому роль академічної комунікації у процесі зміцнення міждержавних відносин України і Туреччини, Мевлют Чавушоглу висловив сподівання на подальше поглиблення співпраці між Львівським університетом і турецькими закладами вищої освіти.
Після цього розпочалася зустріч зі студентами філологічного факультету спеціальності «Турецька мова та література», яка проходила в Дзеркальній залі Університету. «Я дуже радий відвідати Львівський університет і глибоко вражений його історією, до якої мені вдалося доторкнутися ще під час візиту в Наукову бібліотеку, – зазначив Міністр закордонних справ Туреччини. — Зараз же я маю велику приємність зустрітися зі студентами Університету. Наука, безперечно, займає дуже важливе місце у відносинах між Україною і Туреччиною, і ми зацікавлені в тому, щоб студенти могли брати участь у міжнародних стажуваннях, програмах обміну і мати якомога більше мовної практики».
Після офіційного знайомства надалі зустріч відбувалася у форматі «питання-відповідь». Студенти мали нагоду поспілкуватися з Мевлютом Чавушоглу і розпитати не тільки про його міністерську діяльність, а й про особисте: про вподобання в літературі, музиці, спорті та кулінарії, що виявило особливу зацікавленість молоді у турецькій культурі та побуті. Звернувшись до студентів, Міністр порадив їм перш за все всіляко намагатися розширювати і збагачувати свій світогляд, вивчаючи іноземні мови й культури та відвідуючи нові країни.
Студенти під керівництвом асистентки кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича Тетяни Коваленко також підготували подарунок для Міністра з нагоди його візиту до Львівського університету і виконали ліричну пісню турецькою мовою у супроводі скрипки та гітари з демонстрацією відеоролика з мальовничими місцями Львова.
Наразі у Львівському університеті турецьку мову вивчає 27 студентів, і щороку ця кількість збільшується. Університет має налагоджену плідну співпрацю з багатьма закладами вищої освіти Республіки Туреччина. Зокрема, укладено угоди про співпрацю з 8 університетами, а також підписано 2 угоди в рамках програми «Еразмус+» (з Університетом м. Ескішехір і Близькосхідним технічним університетом м. Анкара). Крім того, Університет налагодив міжінституційну співпрацю зі сімома турецькими університетами у рамках програми академічної мобільності «Mevlana».