Чергове засідання наукового франкознавчого семінару «Перехресні стежки»

30.11.2021 | 21:33

30 листопада 2021 року відбулося чергове засідання наукового франкознавчого семінару «Перехресні стежки», який спільно проводять Інститут франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка та Інститут Івана Франка НАН України. Із доповіддю на тему «Іван Франко – митець української державності та націоґенези» виступила очільниця Центру вивчення творчої спадщини Івана Франка у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка Майя Мозер. Прелегентка концептуально висвітлила внесок Івана Франка у складний процес українського державотворення, з’ясувала погляди ученого на питання націоґенези. На основі докладного аналізу знакових Франкових праць «Що таке поступ», «Поза межами можливого», «З кінцем року» та ін. Майя Мозер засвідчила беззаперечну актуальність основних положень націософської стратегії українського мислителя. Доповідь викликала жваву дискусію, до якої долучилися заступник директора Інституту Івана Франка Алла Швець, директор Інституту франкознавства Святослав Пилипчук, завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка Микола Легкий, завідувач кафедри української літератури імені акад. М. Возняка Володимир Микитюк та професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер та інші учасники семінару.

На зображенні може бути: 10 людей та екран