Червоне море та середньовічний арабомусульманський світ: вебінар Мічиганського Університету (Анн-Арбор, США) та Університету штату Джорджія (Атланта, США)

03.04.2024 | 17:55

3 квітня 2024 р. Центр близькосхідних та північноафриканських студій (Center for Middle Eastern and North African Studies) Мічиганського університету (University of Michigan) та сходознавці Університету штату Джорджія (Georgia State University) організували вебінар, присвячений середньовічній історії становлення арабомусульманського суспільства в районі Червоного моря.

Доповідачем на вебінарі виступила Роксані Елені Марґаріті (Roxani Eleni Margariti) – експертка з історії середньовічної арабської морської географії, асоційована професорка кафедри близькосхідних та південноазійських студій Університету Еморі (Department of Middle Eastern and South Asian Studies, Emory University) і співавторка науково-популярного блогу “Архіви моря” (Archives of the Sea, https://archivesofthesea.com/en/).

Учасниками вебінару також стали студенти-арабісти кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича та доц. А. Мацкевич.
Під час вебінару присутні могли долучитися до змістовної дискусії та дізнатися про нові концепції розуміння історії морських конфліктів у контексті розвитку домодерних арабсомусульманських держав західної частини Індійського океану.