Чорногорія дружньо підтримує величний український народ

10.05.2022 | 07:01

У місті Цетінє (Республіка Чорногорія) з ініціативи Факультету Чорногорської мови та літератури щоденно о 17.30 відбуваються мітинги на підтримку України. Збираються щоразу на площі короля Ніколи. До студентів і викладачів факультету активно приєднуються містяни. Цієї неділі мітинг приурочили до Дня Європи.

Щоденно на площі короля Ніколи одну тротуарну плитку замальовують жовтим або синім кольором. На сьогодні замальованих плиток стільки, скільки днів триває російська агресія в Україні. Під час акції мітингувальники вшановують хвилиною мовчання загиблих військових і цивільних українських громадян, серед яких багато дітей.

Цього разу мені довірили  замалювати жовтим кольором плитку, яка символізувала 73 день кровопролитної війни в Україні. Гаслом мітингувальників цього разу стали слова : «Смерть ворогам! Все буде Україна!»

З цим гаслом ми вирушили ходою через усе місто до будівлі колишнього посольства Росії. Поспіль лунали ці та інші гасла, українські пісні. Під музику учасники мітингу виконали Гімн України.

Цього разу до заходу, організованого студентами і викладачами,  приєдналися учасники міжнародної конференції, присвяченої науковій діяльності академіка Мілорада Нікчевича, яка в ці дні відбувалася у місті. Мітинг завершився  словами: «Cлава Україні! Героям слава!»

Щира дяка чорногорським друзям та іноземним колегам за щиру підтримку, надану нашій країні та нашим ЗСУ.

Все буде Україна!

професор Людмила Васильєва