Чи має словацька мова потенціал бути родово врівноваженою мовою?

08.11.2022 | 10:06

#Словацька_мова_та_література_ЛНУ

Чи має словацька мова потенціал бути родово врівноваженою мовою?

Сьогодні, 7 листопада 2022 року, студенти-словакістки катедри слов’янської філології ім. проф. Іларіона Свєнціцького разом із доценткою нашої катедри Зоряною Гілецькою взяли участь у дискусії на тему «Má slovenčina potenciál byť rodovo vyvážený jazyk?». Головною доповідачкою була  викладачка Університету Матея Бели (Словаччина) Луйза Урбанцова, PhD., дискусію модерувала професор Яна Кесселова. Окрім наших студентів у дискусії активно брали участь викладачі словацьких університетів і науковці, зокрема доцентки Яна Пекаровічова, Владіміра Ґецова, Ірина Шпітько. Студенти ознайомилися з термінами rodovo vyvážená slovenčina, rodovo citlivý jazyk, дізналися про особливості граматичної категорії роду у словацькій мові, про новітні тенденції її прояву в сучасні словацькій мові. Дискусія була дуже жвавою, матеріал викладався з точки зору актуальних проблем використання цієї категорії не лише в сучасній словацькій мові, але і в порівнянні з українською і болгарською мовами.