“Contemporary Ukrainian Literature: Roots and Roads”: лекція проф. Олени Галети в Університеті Шеффілда

25.05.2023 | 22:07
22 травня 2023 року відбулася відкрита онлайн-лекція професорки кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Олени Галети для викладачів, дослідників і студентів Університету Шеффілда у Великобританії. Лекція знайомила із сучасною українською літературою та її витоками, а також із основними тенденціями розвитку. Доповідачка звернула увагу на особливості актуалізації української барокової, романтичної, реалістичної й модерністичної традиції у сучасному літературному дискурсі через резонансність ключових імен, впізнаваність образів, промовистість форм, запотребованість інтелектуального та емоційного діалогу. Лекторка наголосила на специфіці українського постмодернізму, посттоталітаризму й постколоніалізму, якими позначений кінець ХХ століття, й відслідкувала найважливіші напрямки і пошуки початку ХХІ століття: у сфері поетичного й прозового письма, драми й есеїстики. На прикладі творів та мистецьких проєктів, які з’явилися від 2014 року, доповідачка окреслила ті фундаментальні зміни, яких зазнає сьогодні саме уявлення про літературу, вичерпуючи парадигму, сформовану у західному контексті ще на початку XVIII століття.