Доповідь доц. Любові Осташ у рамках Лекторію “Наука з перших уст”

27.04.2023 | 16:40

25 квітня 2023 року доцент кафедри словʼянської філології імені професора Іларіона Свєнціцького Львівського національного університету імені Івана Франка Любов Осташ на запрошення Німецько-українського академічного товариства і Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина у рамках Лекторію “Наука з перших уст” виступила з доповіддю “Тенденції розвитку сучасної української урбанонімії”. Лекторій представляє українських науковців, які через повномасштабну російську військову агресію перебувають за кордоном і продовжують працювати над своїми дослідженнями. У засіданні взяли участь учені з різних наукових установ Європи. Доповідь викликала велике зацікавлення та жваве обговорення. Доц. Любов Осташ наголосила на головних тенденціях розвитку сучасної української урбанонімії – тотальній дерусифікації, відмові від назв, які повʼязані з ідеологією, символікою, імперськими наративами країни-агресора. Умови російсько-української війни активізують процеси номінативних змін в урбанонімії України. Модератор доктор Олеся Лазаренко (Європейський університет Віадріна у Франкфурті-на-Одері) від імені Німецько-українського академічного товариства і Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина подякувала за надзвичайно цікаву доповідь.