Гостьова лекція професорки Галини Мацюк у Загребському університеті (Республіка Хорватія)

11.01.2024 | 10:46

На запрошення  Загребського університету проф. Галина Мацюк 9 січня 2024 р. прочитала онлайн-лекцію на тему «Лінгвістичний ландшафт України в роки війни: динаміка змін» для студентів  відділення східнослов’янських мов та літератур.

На лекції були присутні україністи, які слухають курс «Лексикологія та фразеологія української мови», а також викладачі Загребського університету та Університету Рієки. Лекторка  розкрила законодавчі  та соціокультурні передумови змін знаків громадського простору України у звязку з етапами війни. Після лекції відбулося обговорення активізації та пасивізації тематичних груп лексики української мови на прикладі  урбанонімів за період 2014–2024 рр.