Гостьова лекція професорки Галини Мацюк у Загребському університеті (Республіка Хорватія)

18.01.2024 | 14:23

На  запрошення Загребського університету проф. Галина Мацюк 16 січня 2024 р. прочитала онлайн-лекцію  для студентів відділення східнослов’янських мов та літератур на тему «Лексика української повсякденності в роки війни: позивні».
На лекції були присутні студенти 2-го і  3-го курсів. Вони дізналися про дослідження категорії «повсякденність»/«повсякдення» в гуманітаристиці, про  результати аналізу лексики повсякденності в мовознавстві та  особливості її реалізації  на прикладі тематичної групи «Позивні» в щоденній суспільній комунікації  ( як про це підтверджують тексти з  інтернет-джерел). Студенти взяли участь  в обговоренні  функцій позивних та лексикографічного виміру неофіційних імен у соціогрупі «військовослужбовці».