Граматичний марафон з польської мови

24.02.2023 | 10:32

21 лютого студенти-полоністи й викладачі кафедри польської філології ЛНУ імені Івана Франка подолали довжелезний, але захопливий і зовсім не виснажливий граматичний марафон з польської мови, який організували полоністи Силезького університету (Польща). Від ранку, 9.30, й до вечора, 20.00, проходило це граматичне свято, присвячене обговоренню проблем кожного із семи відмінків та деяких загальних граматичних проблем іменникової й прикметникової словозміни. Вісімнадцять півгодинних виступів із цікавими презентаціями, що їх представляли викладачі Силезького університету, викликали безліч запитань і коментарів, які можна було нотувати в чаті. Проблемні цікаві питання одразу ставали предметом обговорення. Важливим аспектом, порушуваним під час граматичного марафону, була лінгводидактика, а зокрема питання про те, як найефективніше навчати польських відмінкових форм іноземців. Усі – і наймолодші студенти, і досвідчені викладачі кафедри польської філології – отримали задоволення від зустрічі і знайшли для себе багато корисної інформації. Усі переконалися, що граматика, навіть у добу сучасної комунікативно зорієнтованої лінгводидактики, – це щось дуже важливе і потрібне. І цікаве! Найактивніших учасників дійства чекають від організаторів граматичні сюрпризи.