Інтерв’ю Володимира Микитюка про заснування кафедри української словесности у Львівському університеті

18.09.2023 | 18:14

175 років тому, восени 1848 року, у Львівському університеті було засновано кафедру «руської словесности» — найпершу в світі університетську кафедру, на якій студіювали українську мову та літературу. На хвилі славнозвісної «Весни народів» 13 вересня 1848 року розпорядження про заснування кафедри видав австрійський імператор Франц Йосиф. 19 грудня 1848 року професором кафедри було призначено видатного діяча українського національного відродження, одного з членів Руської Трійці, Якова Головацького.

Завідувач кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Володимир Микитюк розповів кореспонденту онлайн-медіа Міністерства оборони України “АрміяInform” про заснування кафедри української словесности у Львівському університеті, її історію та значення для української науки та освіти.

Детальніше на сайті АрміяInform.