Круглий стіл «“Захар Беркут” в контексті сучасності: коди, сенси, інтерпретації»

11.11.2022 | 14:05

Шановні колеги!

Сьогодні, 11 листопада, о 16:30 у Домі Франка відбудеться круглий стіл «“Захар Беркут” в контексті сучасності: коди, сенси, інтерпретації», присвячений 140-річному ювілею написання історичної повісті Івана Франка та її інтерпретаціям у театрі та кіно.
Науковці Дому Франка спільно з Львівським академічним театром імені Леся Курбаса та провідними науковцями з інших інституцій дискутуватимуть про актуальність повісті та її значення у сьогоденні, коли хоробрі українці протистоять чисельнішій, але деморалізованій орді варварів зі Сходу. Представники Театру Курбаса поділяться деталями своєї роботи над драматичною виставою «Захар Беркут», прем’єра якої незабаром відбудеться.

У межах події в Домі Франка будуть представлені музейні експонати на тему ювілейної повісті, а також виставка ілюстрацій художниці Олени Турської до перевидання «Захара Беркута» видавництвом «Час майстрів» (2022 рік).

Спікери:

• Богдан ТИХОЛОЗ, франкознавець, літературознавець, кандидат філологічних наук, директор Дому Франка
  • Володимир МИКИТЮК, літературознавець, доктор педагогічних наук, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка.
  • Микола ЛЕГКИЙ, літературознавець, доктор філологічних наук, завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України
  • Галина САБАТ, франкознавиця, доктор філологічних наук, професорка Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
  • Ігор МЕДВІДЬ, історик, кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Дому Франка, старший викладач Українського католицького університету
  • Олег ЦЬОНА, директор-художній керівник Театру Курбаса, виконавець ролі Захара Беркута
  • Андрій ПРИХОДЬКО, режисер вистави
  • Богдан ПОЛІЩУК, художник-постановник вистави.

Модератор: Данило ІЛЬНИЦЬКИЙ, літературознавець, кандидат філологічних наук, старший викладач філології Українського католицького університету

Подія відбудеться в рамках проєкту «Захар Беркут — дух української Перемоги» у партнерстві з Театром Курбаса та за підтримки Українського культурного фонду і Goethe-Institut.