Лекції Каміля Дворніка для львівських полоністів

22.02.2022 | 22:16

16, 17 і 18 лютого 2022 року студенти кафедри польської філології мали змогу прослухати чотири лекції, які виголосив Каміль Дворнік із кафедри інтеркультурних студій Центрально-Східної Європи Варшавського університету. Лекції привабили студентів інтердисциплінарним підходом до філології і викликали неабиякий інтерес. Наприкінці кожної відбувалися цікаві дискусії, що стосувалися предаставлення польської історії і культури в одній із відомих комп”ютерних ігор (Polska nostalgia za przeszłością w internetowej grze komputerowej Korona Rzeczpospolitej) польсько-українських етнокультурних стеореотипів у літературі (Polsko-ukraińskie stereotypy w powieści Ziemowita Szczerka Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian, 2013), одного із нових фільмів відомого польського режисера Кшиштофа Зануссі (Modernizacja i przemiany życia codziennego w Galicji w filmie Krzysztofa Zanussiego Eter, 2018), принципів гри в сучасних польських інтернет-мемах, які мають, зокрема, й дидактичний потенціал (Satyra i kultura: humor polski w memach fanpage’ów Sztuczne Fiołki i Sekcja gimnastyczna). Лекції відбувалися в межах програми Еразмус+. Каміль Дворнік уже вчергове відвідав львівську полоністику із циклами лекцій, планується й подальший розвиток співпраці між кафедрою польської філології ЛНУ імені Іана Франка та кафедрою інтеркультурних студій Центрально-Східної Європи Варшавського університету, зокрема, й у межах міжнародних проєктів.