Лекція для студентів-словакістів з методики викладання словацької мови для дітей

07.05.2021 | 19:41

6 травня 2021 року студенти-словакісти 2 і 4 курсів кафедри слов’янської філології ім. проф. Іларіона Свєнціцького разом із доценткою кафедри Зоряною Гілецькою прослухали надзвичайну цікаву лекцію, присвячену методиці викладання словацької мови для (білінгвальних) дітей. Доцентки Светлана Капалкова та Лідія Венцелова (Університет Коменського, Братислава, Словаччина) представили свій експериментальний і новаторський метод навчання мови малих дітей, який уже застосовувався на практиці, поділилися своїми результатами й успіхами. Тексти до нового «Šlabikárа» / «Букварика»  написав доцент, режисер, письменник Петер Карпінський (Пряшівський університет, Пряшів, Словаччина).

Авторки нового підручника детально зупинилися на основних принципах у навчанні дітей, а саме розуміння розмовного мовлення, важливість читання з розумінням, добра наративна компетентність, фонологічне усвідомлення, паралельне вивчення основ правопису, використання певних літературних текстів для інтерактивного навчання.

Дякуємо професорці Яні Кесселовій (Пряшівський університет, Словаччина) за запрошення.