Лекція PhD Мартін Ґолема для словакістів “Ľudia, národy, metafory”

03.04.2023 | 22:19

Сьогодні, 3 квітня 2023 року, ми, студентки-словакістки катедри слов‘янської філології ім. проф. Іларіона Свєнціцького, прослухали лекцію на тему “Ľudia, národy, metafory” (словацькою мовою), яку провів викладач Університету Матея Бели (Словаччина) Мартін Ґолема, PhD. Лекція була присвячена використанню метафор та їх впливу на сприйняття навколишнього світу.
Відтак у сучасному світі метафори проникли майже до всіх сфер життя, до прикладу давно усталені девізи у політичній області “Vláda je rodič“ та “My sme rodina, ktorá pomáha”. Доповідач також зосередив основу увагу на дослідженні стереотипів про національності, які з‘явились на основі метафор вжитих у різноманітних текстах. Під час лекції, викладач М. Ґолема розповів цікавинки про угорців, словаків, поляків тощо і їх відображення у літературній картині світу.
Щиро дякуємо лектору Мартіну Ґолемові за захопливу та інформативну лекцію!
Софія Недокус, Студентка-словакістка 4 курсу, група ФЛС-42с