Лекція-презентація професорки Олени Галети “Історія з романом: з паризького архіву Софії Яблонської”

06.11.2023 | 12:42
У середу, 8 листопада, у Домі Франка (вул. Івана Франка, 150) о 16:00 відбудеться лекція-презентація професорки кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, докторки філологічних наук Олени Галети на тему “Історія з романом: з паризького архіву Софії Яблонської”. На основі приватного архіву відомої мандрівниці, фотографині й кінооператорки йтиметься про середовища, моди і настрої, які позначилися на життєвих і творчих траєкторіях Софії Яблонської. Звички й уподобання паризької мистецької богеми 1920-х, галицьке письменницьке й видавниче середовище 1930-х, очікування читацької публіки й тенденції західної літератури, розірвані стосунки й недописані твори – усе це впливало на пошуки відповідного способу оповідати про світ і про себе, обираючи між пристрастю і думкою, ризиком і викликом, самістю і причетністю.
Лекція відкриватиме нову серію зустрічей у Домі Франка “ВіКо: ВІдкриті КОлекції” – розмов із дослідниками, музейниками, архівістами й колекціонерами про невідомі джерела, знахідки, відкриття та людські історії, пов’язані з ними.