Лекція-вебінар про польсько-українські національні стереотипи

16.12.2022 | 23:41

15 грудня 2022 року викладач кафедри польської філології Остап Сливинський на запрошення колег із Школи польської мови та культури Сілезького університету провів лекцію-вебінар «Як поляки та українці бачать одне одного. Популярна література та культура як ключ до взаємного (не)порозуміння». У фокусі лекції було літературне коріння взаємних польсько-українських національних стереотипів, роль культури (насамперед літератури та кіно) у динаміці міжнаціональних взаємин, відповідальність автора як культурного дипломата. Лекція викликала жваву дискусію довкола таких непростих тем, як спадщина Генрика Сенкевича у контексті сучасних польсько-українських взаємин або роль, яку відіграли в цих процесах фільми «Вогнем і мечем» Є. Гофмана та «Волинь» В. Смажовського. Учасники вебінару разом поміркували про виклики, які стоять перед польсько-українським культурним діалогом сьогодні.