Лекція Ольги Збожної “Іван Пулюй: учений-дослідник, перекладач Святого Письма, громадський діяч”

24.04.2018 | 09:31

Запрошуємо на лекцію Ольги ЗБОЖНОЇ (кандидата фізико-матетатичних наук, члена НТШ) “Іван Пулюй: учений-дослідник, перекладач Святого Письма, громадський діяч”.

Лекція відбудеться 26 квітня 2018 року (четвер) о 15.00 год. в аудиторії 312.

Іван Пулюй (2.2.1845 – 31.1.1918) – фізик, електротехнік, винахідник, публіцист, перекладач Святого Письма українською мовою, громадський діяч, професор і редактор Німецької вищої технічної школи в Празі, державний радник з електротехніки Чехії і Моравії. Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, почесний член Віденського електротехнічного товариства.

Іван Пулюй вперше провів експерименти з “Х”-променями на основі вакуумних трубок власної конструкції, а високоякісні світлини з їх застосуванням засвідчили відкриття у світовій науці.

Славетний учений жив в ім’я науки й України.