Між казкою і голівудським мультфільмом

07.10.2021 | 15:28

6 жовтня 2021 року студенти-словакісти катедри слов’янської філології магістерського і бакалаврського рівнів за сприяння лекторки словацької мови в Україні проф. Яни Кесселової прослухали цікаву актуальну лекцію словацькою мовою викладача Пряшівського університету Йозефа Мерґеша (Інститут словакістики і медійних студій, Словаччина) на тему «Medzi rozprávkou a hollywoodskym animovaným filmom» / «Між казкою і голлівудським мультфільмом».

У своїй лекції Й. Мерґеш провів цікаві паралелі між казкою і сучасним мультфільмом-казкою, зупинившись на їхніх основних характерних рисах, та висловив свої міркування на поставлене ним питання: чому голлівудський мультфільм сприймається як казка, якщо насправді він нею не є?  Він також наголосив, що дітям необхідно пояснити різницю між класичною казкою і казкою – мультфільмом.