Наукова конференція «Розмови через літературу. Польсько-слов’янський діалог ХІХ–ХХ століть»

06.05.2021 | 23:16

13–14 травня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбудеться наукова конференція з міжнародною участю «Розмови через літературу. Польсько-слов’янський діалог ХІХ–ХХ століть».

Подія присвячена пам’яті Людмили Петрухіної (1951–2010), української славістки, літературознавця, багатолітнього доцента Кафедри слов’янської, а згодом польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Конференція відбудеться в режимі онлайн з ініціативи Кафедри польської філології. Участь у форумі візьмуть науковці-славісти зі Львова, Дрогобича, Варшави, Познані, Вроцлава, Катовіц, Лодзі та інших міст.

Учасники торкатимуться актуальних проблем літературознавчої полоністики і славістики в рамках таких основних тем:

• компаративні виміри польської літератури ХІХ–ХХ століть у слов’янському культурному горизонті;
  • польсько-слов’янська літературна контактологія;
  • проблематика пограниччя у польській та слов’янських літературах ХІХ–ХХ століть;
  • суспільні та політичні контексти польсько-українського та польсько-слов’янського літературного діалогу.

З програмою конференції можна ознайомитися на офіційному сайті конференції.