Науковий семінар катедри української мови ім. проф. І. Ковалика

30.05.2022 | 17:10

30 травня 2022 року відбувся науковий семінар катедри української мови імені проф. Івана Ковалика.

Історія катедри української мови імени професора Івана Ковалика Львівського національного університету – це фундаментальні лінгвістичні школи: дериватологічна, фонологічна, термінологічна, ономастична і, без сумніву, діалектологічна.

Із науковою доповіддю «Історія діалектологічних досліджень у Львівському університеті» виступили доценти катедри Костів Оксана Миколаївна та Глібчук Наталія Мирославівна.

Наскрізною ідеєю виступу було твердження, що діалектологічні дослідження на катедрі української мови Львівського університету – це цілий науковий всесвіт, це систематична праця науковців над “мозаїкою” українських говірок, це виявлення й опис самобутніх рис нашої загальнонародної мови, які завдяки сподвижникам української науки назавжди вкарбовані в лінгвістичних атласах, словниках, збірниках діалектних текстів, монографіях, статтях.

У виступах Костів Оксани Миколаївни та Глібчук Наталії Мирославівни проаналізовано наукові досягнення з галузі діалектології вчених: Яна Янува, Костя Кисілевського, Йосипа Шемлея, Броніслава Кобилянського, Степана  Криворучка, Івана  Ковалика, Валентини Черняк, Ангеліни Кабайди, Євгенії Черняхівської, Ярослава Пури, Лідії  Коць-Григорчук, Дмитра Гринчишина, Теодозія Возного, Ірини Ощипко, Ярослави Закревської, Катерини Зозуляк, Олександри Захарків, Зиновія Булика, Зиновія Бичка.