Навчальна поїздка студентів-словакістів у Братиславу (Словацька Республіка)

19.10.2018 | 16:38

З 9 по 11 жовтня 2018 року студентки-словакістки 4 курсу та викладачі кафедри слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького філологічного факультету перебували у м. Братиславі (Словацька Республіка). Програма навчальної поїздки була насиченою та цікавою.

У перший день вони мали змогу відвідати заняття зі сучасної словацької мови в Інституті мовної підготовки іноземних студентів (ÚJOP) при Університеті Коменського. Після обіду їм провели надзвичайно цікаву й змістовну екскурсію старою Братиславою.

Другий день був багатий на приємні зустрічі. На запрошення пана Яна Варша, Голови Уряду для словаків, що проживають за кордоном, який нещодавно перебував на нашій кафедрі з офіційним візитом, львівські словакісти відвідали цю державну установу та обговорили можливості подальшої співпраці. Далі їх чекала зустріч з відомим словацьким мовознавцем, істориком мови професором Паволом Жігом. А на завершення другого дня вони відвідали філософський факультет Університету Коменського, зокрема SAS (САС: Студія Академіка Словака – центр словацької мови як іноземної). Тут на них чекала давня приятелька нашої кафедри директор САСу доцент Яна Пекаровічова. Зустріч відбулася у надзвичайно теплій атмосфері, адже завдяки підтримці САСу в особі пані Пекаровічової, усі студентки-словакістки мали змогу навчатися або на літній школі словацької мови, або один семестр на САСі (філософському факультеті Університету Коменського).

На завершення, у третій день відбувся практичний семінар «Пошук у писаних і друкованих корпусах Словацького національного електронного корпусу» в Інституті мовознавства імені Людовіта Штура Словацької академії наук, на якому словакісти отримали доступ до бази Словацького національного електронного корпусу, навчилися ним користуватися.

Кафедра слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького, словакісти цієї кафедри висловлюють щиру подяку директору САСу доценту Яні Пекаровічовій, професору Павлові Жігові, головній методистці Інституту мовної підготовки іноземних студентів (ÚJOP) Яні Крайчіовій, Голові Уряду словаків, які проживають за кордоном панові Яну Варшові, науковому співробітнику Інституту мовознавства імені Людовіта Штура Словацької академії наук пані Катаріні Ґайдошовій.