Під крилами Ангелів Майдану

24.02.2017 | 23:51

23 лютого 2017 року на філологічному факультеті відбувся музично-поетичний вечір, присвячений героям Небесної Сотні.

Три роки тому у вирій відлетіли мужні захисники Гідності й Правди України, щоб назавжди оселитися у серцях тих, задля кого віддали своє життя. Пам’ять болить, а водночас надихає, єднає, кріпить, живить усвідомлене й відповідальне ставлення до власного життя й змін, що відбуваються довкола. “Двадцятого о восьмій був на вокзалі, о дев’ятій – на Майдані, о десятій – на Інститутській, а об одинадцятій вже стояв перед Господом у білих ризах, бо простилися йому всі гріхи його свідомі і не свідомі, бо відкупив він своєю жертвою не одне місто і не одне село, і сидітиме він довіку праворуч від Сина Отця нашого, бо за народ свій життя віддав”, – рядки “вірша з війни” Бориса Гуменюка увиразнюють ідейне наповнення вечора світлої пам’яті й передчуття весняного пробудження, який зорганізували студенти факультету (Оля Брівець, Оля Дика, Ірина Королюк).

Після хвилини мовчання, під мелодійний фортепіанний акомпанемент Іванни Лободяк, ілюстрований змістовними та цілісними відеоспогадами очевидців й учасників Майдану, студенти (Анна Дембіцька, Анастасія Лугова, Качмарик Лілія, Анна Герлянд, Олександра Садовська, Ірина Бобик, Наталя Шимків) звернулися до присутніх словами власних поетичних і прозових творів, правдивість і глибина яких не тільки зворушувала до сліз, а й спонукала замислитися над важливими для кожного українця кроками задля добра рідної країни. Присутні мали можливість відчути й себе співтворцями емоційно насиченої картини про недавні події сучасної історії України, власним співпереживанням та розумінням підсилити озвучені мотиви загартованого у боротьбі життя, виплеканої люблячим серцем зустрічі, народження після впійманої серцем кулі. Пронизане такими думками мистецьке дійство подарувало присутнім впевненість і надію – війна під невидимою, але надійною опікою крил Ангелів Майдану наближає нас до весни.

На завершення вечора Декан філологічного факультету подякував усім присутнім, небайдужим учасникам та організаторам музично-поетичного вечора, за пам’ять про героїв Майдану, за болісну, але надзвичайно важливу для сумління мандрівку у минуле, за віру в те, що життя після війни буде.

Ірина Кметь