Поезія на пограниччі: зустріч із Кшиштофом Чижевським

15.09.2023 | 23:36
8 вересня 2023 року на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч із польським практиком ідей, письменником, філософом і театральним режисером, аніматором культури, лауреатом численних премій у галузі культури Кшиштофом Чижевським, який на запрошення професорки кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Олени Галети познайомив студентів та викладачів із діяльністю Фундації “Пограниччя” (Сейни, Польща) і центру “Прикордоння мистецтв, культур і народів”. Як очільник обох інституцій Кшиштоф Чижевський розповів про принципи їхньої діяльності й саму ідею “пограниччя”, успадковану від Чеслава Мілоша: порозуміння замість розмежування, діалог замість протистояння чи асиміляції. Зокрема, читачі мали змоглу ближче познайомитися з перекладацько-видавничим проєктом “Перед лицем війни”, який розпочався після повномасштабного вторгнення росії до України і покликаний представити українську поезію як слово і чин у межовій ситуації, а водночас зібрати кошти від продажу видань для підтрмики українських митців. Серед близько трьох десятків авторів та автором – чимало львівських голосів, тож присутні також мали змогу послухати поезію випускниць Львівського університету Юлії Мусаковської та Ірини Мулярчук і спільно поміркувати про зміни, які відбулися в українському поетичному мовленні, як і загалом у розумінні природи, спроможності й значущості літератури під час війни.