Польсько-українські полоністичні зустрічі – 9 лекцій для полоністів

10.12.2021 | 20:25

10 грудня 2021 року викладачі й аспіранти кафедри польської філології Алла Кравчук, Ірина Бундза, Ольга Филипець узяли участь у лекції в рамках міжнародного проєкту “Польсько-українські полоністичні зустрічі – 9 лекцій для полоністів” (організатори – Інститут прикладної полоністики Варшавського університету й кафедра слов’янських мов Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника). Доповідачками були габілітовані доктори Варшавського університету Катажина Друждж-Лущик та Наталія Сюдзінська, котрі, в межах теми про історію польської мови найновішого періоду, зосередилися над аналізом особливостей польської вимови деяких “проблемних” звуків, що спричиняють труднощі вимови й полякам, і особам, що вивчають польську мову як іноземну. Особливий інтерес викликав аналіз проблем вимови польських м’яких середньоязикових приголосних, що часто натепер набувають ненормативної (лише пом’якшеної) вимови у представників молодого покоління. Доповідачки представили найновіші дослідження про можливі причини такої фонетичної зміни в сучасній польській мові. Було також порушено проблеми різного представлення явищ вимови в сучасних підручниках.