Презентація антології сучасної української прози у словацькому перекладі

07.10.2022 | 08:51

6 жовтня 2022 року студенти-словакісти бакалаврського і магістерського рівнів разом із доцентками кафедри слов’янської філології імені проф. Іларіона Свєнціцького Зоряною Гілецькою і Лідією Ходою взяли участь в презентації антології сучасної української прози під назвою «Na prahu milénia» у перекладі на словацьку мову Адріани Амір і Вероніки Дадайової з Інституту україністики філософського факультету Пряшівського університету в Пряшеві (Словаччина). Антологія містить переклад фрагментів з творів Тараса Прохаська, Тані Малярчук, Любка Дереша, Лариси Денисенко, Павла Коробчука, Софії Андрухович, Юрія Винничука, Христини Козловської, Андрія Любки, Катерини Бабкіної, Марини Єщенко, які вийшли друком після 2000 року. Модерувала зустріч лекторка словацької мови і культури в Україні проф. Яна Кесселова.

Окрім представлення антології на презентації були зачитані уривки творів і їх переклад студентами-словакістами. Андріана Амір також поділилася своїм досвідом з перекладу українських творів на словацьку мову, наголосила на важливості знання перекладачем історії країни, її реалій, дала цінні поради щодо перекладу експресивно забарвлених слів, сленгу, діалектизмів, вульгаризмів, суржику на словацьку мову.