Презентація книжки Олени Галети “Нова словесність: українська література в антропологічній перспективі”

03.10.2023 | 10:15
4 жовтня о 17:00 у Парковій залі (авд. 127) Центру Шептицького Українського католицького університету відбудеться презентація книги літературознавиці, докторки філологічних наук, професорки кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка і запрошеної професорки УКУ Олени Галети «Нова словесність: українська література в антропологічній перспективі».

Учасниці й учасники розмови:Андрій Ясіновський, к. істор. н., декан Гуманітарного факультету УКУВолодимир Нетак, директор Видавництва УКУМарія Зубрицька – к. філол. н, доцентка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ ім. І. Франка, запрошена професорка кафедри культурології УКУ Алла Швець, д. філол. н., заступниця директора Інституту Івана Франка Національного академії наук УкраїниСофія Філоненко – д. філол. н., професорка кафедри філології УКУМодератор – Данило Ільницький, к. філол. н., доцент кафедри філології УКУ

Видання присвячене дослідженню актуальних змін, які відбуваються з уявленнями про літературу, і зосереджує увагу на межових літературних жанрах як способах висловлювання, що поставали у результаті складного індивідуального пошуку в унікальному поєднанні історичних, культурних та особистих обставин. Із перспективи літературної антропології показано малі драматичні форми Лесі Українки як механізм переосмислення взаємодії автора й читача; розкрито афективну природу прозового письма Богдана Ігоря Антонича на прикладі чернетки його незавершеного роману На другому березі; проаналізовано антропологічний, автобіографічний та інтермедійний характер творчості Софії Яблонської, втіленої у формі тревелогів; умотивовано поетичну природу літературного відгуку на травматичні події під час Майдану й актуалізовано питання про взаємозв’язок текстового й спільнотного виміру в українській літературі періоду незалежності. Впроваджуючи поняття нової словесності, видання пропонує погляд на літературу як особливу культурну практику, спрямовану на створення спільного досвіду й культурну ідентифікацію особи та спільноти.