Про стажування доцентки катедри української фольклористики імені Філарета Колесси  Лілія Яремко в Інституті Славістики Польської Академії Наук

27.02.2023 | 22:39

З 01.09.2022 року до 31.12.2022 року доцентка катедри української фольклористики імені Філарета Колесси  Лілія Яремко  була стипендіаткою Інституту Славістики Польської Академії Наук і пройшла Міжнародне стажування під керівництвом доктора гуманітарних наук у галузі мовознавства, ад’юнкта відділу мовознавства Інституту Славістики ПАН Павела Левчука. У рамках співпраці працювали над реалізацією проєкту «Мовна свідомість та ставлення студентів до української мови у час війни». Для цього було проведено анкетування серед студентів чотирьох навчальних закладів: Київського національного лінгвістичного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Результати спільного проєкту представив у презентації доктор Павел Левчук і виголосив доповідь: «Мовна свідомість українських студентів під час війни. Конструкція національної ідентичності». Захід відбувався онлайн. Понад 100 студентів і викладачів відвідали його. Серед гостей лекції-презентації були: Ольга Шевчук-Клюжева – доцентка катедри української мови Київського університету ім. Бориса Грінченка, Людмила Дика – доцентка катедри української мови Національного Університету “Києво-Могилянська Академія”, Олена Пелехата – доцентка катедри слов’янської філології Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника. У дискусії після лекції взяли участь: докторка філологічних наук, завідувачка  катедри української мови імені проф. Івана Ковалика Зоряна Купчинська, доктор філологічних наук, завідувач катедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Михайло Гнатюк, доцентка катедри української мови Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” Людмила Дика, доцентка катедри української мови Київського університету ім. Бориса Грінченка Ольга Шевчук-Клюжева, студентка групи ФЛУ-33 Марія Притула, студентка групи ФЛС-21 Анастасія Ісакова. Підсумки проєкту відображені у наукових статтях, які будуть опубліковані у співавторстві.

Щира подяка керівництву Інституту Славістики ПАН і пану Павелу Левчуку та керівництву ЛНУ імені Івана Франка, Міжнародному відділу, філологічному факультетові за можливість участі у міжнародній співпраці.