Про загальноуніверситетський етап XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імени Тараса Шевченка

22.10.2021 | 11:48

За матеріалом Пресцентру:

22 жовтня 2021 року відбувся загальноуніверситетський етап XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Зважаючи на карантинні обмеження, творче змагання довелося пристосувати до дистанційного формату, тож написання робіт провели в онлайн-режимі на платформі ZOOM.

Як повідомив в.о. декана філологічного факультету Роман Крохмальний, до участі у конкурсі зареєструвалися понад 90 учасників із більшості факультетів Львівського університету, а також Фахового педагогічного коледжу. «Бажаю Вам міцного здоров’я, реалізації Ваших прагнень та цікавих творчих здобутків», – підсумував Роман Олексійович.

З вітальним словом до учасників звернувся проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Приємно відзначити, що до участі у конкурсі зголосилися студенти, які представляють факультети не тільки гуманітарного, але й суспільного, природничого і технічного спрямування. Вбачаю в цьому об’єднавчу силу рідної мови! Мова є живим організмом, що віддзеркалює суспільні, історичні, культурні процеси і в першу чергу визначає національну ідентичність. Тому нашою місією є збереження і розвиток рідної мови, її адаптація до суспільних змін, науково-технічного розвитку, а також популяризація як в межах країни, так і закордоном», – наголосив Роман Євгенович та побажав учасникам «реалізувати свій потенціал, отримати задоволення від виконання завдання, знайти правильне слово, продемонструвати оригінальний стиль і відчути гордість за свою роботу».

Доцентка кафедри української мови імені професора Івана Ковалика Ірина Кузьма долучилася до вітальних слів учасникам конкурсу: «Рада бачити усіх учасників: як тих, хто долучається до конкурсу з року в рік, так і нові перспективні обличчя. Я переконана, для усіх вас Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка стане доброю традицією».

Загалом для учнів закладів професійно-технічної освіти, студентів і курсантів закладів вищої освіти Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка проводиться у три етапи: І етап – на рівні закладів професійно-технічної освіти та закладів вищої освіти, ІІ етап – на обласному рівні, ІІІ етап – на загальнодержавному рівні.

Метою конкурсу є вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, стимулювання учнівської та студентської молоді до вивчення української мови і літератури.

Так, цьогоріч учасникам першого етапу запропонували для написання творчої роботи десять тем на вибір, серед яких: «Шевченківські алюзії в українській літературі», «Тарас Шевченко в добу соціальних мереж», «Мовностилістичні особливості раннього Шевченка» та інші, що відображають різні аспекти життя, творчості та сучасного вивчення і трактування спадщини Генія українського народу – Тараса Шевченка.

До Вашої уваги – фотомиттєвості із заходу онлайн: