Ще одна захоплива лекція від Малґожати Ґембки-Воляк

01.12.2022 | 15:41

У вівторок, 28 листопада, полоністи Львівського національного університету імені Івана Франка знову зустрілися онлайн на гостьовій лекції із професором Університету Миколая Коперника в Торуні Малґожатою Ґембкою-Воляк. Цього разу лекція, яку слухали студентки-магістрантки очної та заочної форми навчання й третьокурсниці бакалаврату, аспірантки й викладачі кафедри польської філології, була присвячена найновішим змінам у польському мовленнєвому етикеті. Захопливий виклад, переконливі ілюстрації, зокрема й у формі відеоматеріалів, справили враження і на полоністів-початківців, і на досвідчених науковців. Предметом найжвавішої дискусії були форми так званої інклюзивної ввічливості, які ґрунтуються на специфічних мовних виявах суспільної толерантності. Зустріч надихнула всіх присутніх на планування нових обговорень порушеної проблематики.