Сьогодні професорці, докторці філологічнмх наук, видатній мовознавиці Лідії Коць-Григорчук було б 95 років: пам‘ятаємо…

27.11.2021 | 08:42
Коць-Григорчук Лідія – усна історія
Сьогодні професорці, докторці філологічних наук, видатній мовознавиці Лідії Коць-Григорчук було б 95 років.
Українська лінгвістична географія, діалектологія, палеографія,
історія мови, морфологія – це ті ділянки мовознавчої науки, у яких професорка досягла найбільших висот. Упродовж тривалого часу мовозавиця працювала над виданням фундаментального Атласу української мови, збагачуючи українську лінгвогеографію теоретичними узагальненнями у цій царині Результатом роботи є 86 проблемних лінгвістичних карт різних мовних рівнів, які увійшли до ІІ тому Атласу української мови (фактичними співредакторами якого були Ярослава Закревська і Лідія Коць-Григорчук), а на окремих картах по-новаторськи відтворено елементи руху в синхронії. Узагальненням лінгвогеографічного дослідження стала цінна монографія “Лінгвогеографічне дослідження українського діялектного простору” (2002).
Лідія Михайлівна Коць-Григорчук від 1997 року працювала на катедрі української мови Львівського національного університету імені Івана Франка і одночасно у Львівській Академії мистецтв. Як професорка катедри, вона читала для студентів та магістрантів спецкурси з української лінгвогеографії, палеографії та епіграфіки.