“Спадщина українського футуризму і сила слів”: розмова із Любою Якимчук

12.04.2023 | 22:07
11 квітня 2023 року відбулася перша онлайн-зустріч слухачів курсу професорки Олени Галети “Модерна українська література: канон, спільнота і культурна уява” у Гарвардському університеті із сучасними українськими письменниками. Розмову із відомою письменницею, журналісткою, культурною діячкою Любою Якимчук підготувала й модерувала докторантка кафедри слов’янських мов і літератур Джемма Паєк. Після авторського читання поезії українською та англійською мовами відбулася дискусія, присвячена місцю і ролі поезії під час війни, змінам, які спостерігаємо сьогодні у мові, емоційній виразності звукових, візуальних та інших медіальних форм. Зокрема, йшлося про тривалу й тривку традицію українського авангарду, про переосмислення авангардистських прийомів у поезії ранніх українських постмодерністів і про радикально нову ситуацію читання й писання після початку російського вторгнення 2014 року.
Письменниця розповіла також про власний досвід співпраці з перекладачами, про поетичні втрати і набутки, які трапляються в літературних текстах під час переходу до інших мов та літературних контекстів, поділилася своїми міркуваннями про шляхи порозуміння з різними міжнародними читацькими аудиторіями, про потребу нового спільного словника, здатного відображати нову реальність, а також про виклики і перспективи літератури “після” – після переможного завершення війни.