“Синя гуманітарістика” та близькосхідні студії: вебінар Університету Південної Каліфорнії

18.03.2024 | 21:59

18 березня 2024 року викладачі-арабісти Франкового університету, ас. Оксана Щупаківська та доц. Андрій Мацкевич, стали учасниками вебінару кафедри близькосхідних студій Університету Південної Каліфорнії (University of Southern California, Department of Middle East Studies), організованого за підтримки Глобальної академії Асоціації близькосхідних студій (The Middle East Studies Association (MESA) Global Academy).

Головним доповідачем на вебінарі виступив доктор Мохаммед Мухаррам (Dr. Mohammed Muharram) з Бременського університету (University of Bremen), який розповів про актуальні напрямки розвитку сучасних близькосхідних студій, зокрема у контексті т.зв. “синьої гуманітаристики” (Blue Humanities), присвяченої мультидисциплінарному дослідженню історії зв’язків людини та води. Засновник “синьої гуманітаристики”, професор Стів Ментц (Prof.Steve Mentz) з Університету Сент-Джонс у Нью-Йорку (St. John’s University, New York City) виступив почесним гостем вебінару й долучився до дискусії про соціокультурний феномен води на матеріалі сучасних арабських літературних джерел.