Третій Міжнародний Етномузикознавчий Симпозіум «Актуальні питання східноєвропейської етномузикології» (м. Дніпро)

13.02.2022 | 20:03

Дніпропетровська академія музики імені Михайла Глінки
Міжнародний фестиваль «Музика без меж»
Кафедра історії та теорії музики
Лабораторія фольклору та етнографії

запрошують до участі у Третьому Міжнародному Етномузикознавчому Симпозіумі «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЕТНОМУЗИКОЛОГІЇ», який відбудеться 01–03 березня 2022 року у режимі online на платформі ZOOM (посилання буде розіслане учасникам після формування програми).

Тематика Третього Симпозіуму: «Вектори наукових досліджень традиційної музики у ХХІ столітті».

Під час Симпозіуму передбачаються доповіді, лекції, презентації провідних етномузикологів, етнохореологів, етнологів України та Європи, а також вільні круглі столи, присвячені проблемам дослідження та збереження народної музики.

У рамках Симпозіуму планується розгляд актуальних питань сучасної етномузикології:

• Регіональні, жанрові та виконавські особливості народної музики;
  • Історія, методика запису, обробки та архівування фольклорного матеріалу;
  • Сучасні методики аналізу та збереження нематеріальної культурної спадщини;
  • Картографування явищ народномузичної культури;
  • Традиційна інструментальна музика і танець;
  • Міжрегіональні та міжетнічні паралелі у музичному фольклорі;
  • Новітні методи та підходи до збереження елементів нематеріальної культурної спадщини;
  • Етномузична педагогіка.

До участі в Симпозіумі запрошуються науковці, здобувачі наукових ступенів, виконавці-реконструктори народної музики, викладачі та студенти ВНЗ.

Заявки на участь у Симпозіумі та тези доповідей (до 2000 зн.) просимо надіслати до 15 лютого 2022 року на адресу Оргкомітету: eee.dnipro@gmail.com. Тези доповідей будуть опубліковані до початку Симпозіуму на офіційному сайті ДАМ ім. М. Глінки. Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей.

Регламент виступу: доповідь – 30 хв (для здобувачів освіти – 20 хв) включно із запитаннями; тривалість лекції та майстер-класу обговорюватимуться індивідуально.

Мови Симпозіуму: українська, англійська, російська.

Кожен доповідач отримає сертифікат про участь у Симпозіумі. Також є можливість наукової публікації у фаховому збірнику «Музикознавча думка Дніпропетровщини».

За новинами про Симпозіум можна стежити на сторінці заходу: https://www.facebook.com/100278165924497

З повагою,
Оргкомітет: Юрій Новіков (голова), Галина Пшенічкіна, Анастасія Любимова, Ольга Гусіна, Рімантас Слюжинскас