Цикл лекцій «Кар’єрні траєкторії прикладного лінгвіста»: зустріч третя

20.03.2024 | 11:06

18 березня 2024р.  відбулася зустріч магістрів  ОП “Прикладна лінгвістика”  Вікторії  Петришак, Юлії Луцишин, Ірини Мельник,  Андрія Мудрого та Надії Харко   із випускником-україністом  філологічного факультету Богданом Фотюком, сьогодні одним із трьох присяжних перекладачів української мови в Україні. Зустріч магістрів  відбувалася в  інтерактивній формі, модератор – проф. Г. Мацюк.

Богдан Фотюк розповів студентам про  працю над  підвищенням рівня знань  з української та польської мов, про  свою роботу перекладача  в департаменті міжнародних відносин Львівської обласної держадміністрації, у Львівський торгово-промисловій палаті (де він працював заступником начальника відділу перекладів),  у Кредобанку.  Студенти дізналися  про   добір відповідників, потребу знань фразеологічних зворотів, роль культури мови для якісного усного та письмового перекладу,  про  цікавинки з перекладів різних зустрічей українських і польських політиків , про іспит у міністерстві юстиції Республіки Польщі для отримання сертифікату, про грамоти і подяки за якісну роботу пана Богдана Фотюка як перекладача.