Участь доцента Зоряни Гілецької у роботі міжнародної наукової конференції «Словацько – українські взаємини в галузі мови, літератури та культури у Словаччині і в центральноєвропейському просторі» (Словаччина)

24.10.2023 | 09:59

Упродовж 18-20 жовтня 2023 року в Інституті україністики філософського факультету Пряшівського університету (Словаччина) відбувалася міжнародна наукова конференція на тему “Словацько-українські взаємини в галузі мови, літератури та культури у Словаччині та в центральноевропейському просторі”, приурочена 70-літтю україністики у Пряшеві. В її роботі активно взяла участь, виступаючи із доповіддю та головуючи на одній із мовознавчих секцій, доцент катедри слов’янської філології імені проф. Іларіона Свєнціцького Зоряна Гілецька. На пленарному урочистому засіданні до учасників звернулися директор  Інституту україністики доцент Ярміла Кредатусова, декан філософського факультету Беата Балоґова, надзвичайний і повноважний посол України в Словаччині Мирослав Кастран, директор Українського музею в м.Свідник Ярослав Джоґаник та інші запрошені гості. Усіх до сліз зворушила композиція з сучасних віршів про російсько-українську війну, яку підготували студенти-україністи під керівництвом лектора української мови і культури Галини Кузь. На мовознавчій, літературознавчій, культурологічній секціях з доповідями виступили українські і словацькі вчені з України, Словаччини, Чехії, Німеччини, Угорщини, Польщі.

#Словацька_мова_та_література_ЛНУ

dig