Участь у засіданні Краківського відділення Товариства любителів польської мови

08.02.2022 | 21:51

8 лютого 2022 року викладачі кафедри польської філології взяли участь у засіданні Краківського відділення Товариства любителів польської мови. Під час засідання було заслухано й обговорено доповідь проф. Магдалени Пуди-Блокеш (Педагогічний університет у Кракові) «Детектив для ерудитів. Латинські цитати у романах Марека Краєвського». Доповідь була багато ілюстрована мовним матеріалом, який, з одного боку, засвідчує ерудицію автора – класичного філолога за освітою, у минулому – викладача Вроцлавського університету, а з другого – є вдалою характеристикою головних персонажів 7 аналізованих товрів. Творчість М. Краєвського, як переконала слухачів доповідь і дискусія, є, серед іншого, добрим способом популяризації клисичної культури серед читачів не лише у Польщі, а й у світі. Принцип подвійного кодування – майстерно використовуваний автором прийом, завдяки якому твори приваблюють і “звиичайного” читатача, і високоінтелектуального.