Відбулася відкрита лекція доцентки Мар’яни Гірняк

19.05.2023 | 16:06

15 травня 2023 року відбулася відкрита лекція доцентки кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства, кандидатки філологічних наук, доцентки Гірняк Мар’яни Олегівни на тему «Інтертекстуальний вимір літературної комунікації: типи міжтекстової взаємодії». Лекція була виголошена на платформі Microsoft Teams для студентів третього курсу філологічного факультету в межах вибіркової дисципліни «Основи літературної комунікації». Слухачі курсу та гості мали змогу ознайомитися з методологічними основами інтертекстуальної теорії, найвідомішими концепціями інтертекстуальності у працях теоретиків ХХ і початку ХХІ століття, широким і вузьким розумінням інтертекстуальності. На численних прикладах з української і світової літератури (а також із візуального мистецтва) лекторка продемонструвала різні типи міжтекстової взаємодії у художніх творах, особливості інтермедіальної комунікації та звернула увагу на автоінтертекстуальність і автотематизм як способи автокомунікації та літературної гри.